Днями в багатьох містах Донецької та Луганської областей проходили заходи, присвячені 75-й річниці визволення Донбасу від німецько-фашистських загарбників.
На території “ЛНР” і “ДНР” псевдолідери кричали і докоряли України і країнам Прибалтики в тому, що в роки Другої світової війни на їхніх територіях були сформовані частини СС, поліцейські підрозділи і організації, що підтримували антибільшовицькі й антирадянські настрої.
Особлива увага приділяється сформованій на території України дивізії СС “Галичина”. При цьому цинічно замовчуються власні частини СС, на службі в яких перебували росіяни. Була б воля нинішніх борців з “бандерівцями” та “лісовими братами”, то вони б без найменшого сумніву постаралися б стерти з власної історії і власовців РОА.
Ніхто чомусь навіть не намагається задуматися над тим, чи всі росіяни були однодумцями політики комуністичної влади СРСР. Деякі не беруть до уваги і той факт, що громадянська війна на території Росії закінчилася 16 липня 1923 року i мільйони принижених емігрантів тільки і чекали можливості помститися тоталітарному режиму, а це, на хвилиночку, до 4 мільйонів осіб.

Тоді основними центрами їхньої еміграції стали: Берлін, Прага, Белград, Париж, Константинополь, Харбін, Шанхай. Демографічні втрати СРСР від голоду і репресій в період 1926 – 1940 років склали 9 мільйонів чоловік, а, якщо задуматися над кількістю родичів, які оплакують своїх близьких, то голова йде обертом від передбачуваної цифри.
Порившись в архівах, можна без особливих зусиль знайти інформацію про те, що в ряди дивізії СС “Галичина” за станом на 1 червня 1943 записалося понад 80 тисяч українських добровольців. У той же час, за різними підрахунками різних дослідників, загальна кількість росіян, що воювали на боці Третього Рейху, досягала 2-х мільйонів чоловік.
Так, наприклад, армія Власова сама по собі була не дуже великою. Дві його дивізії, які були вже сформовані, представляли собою не більше 40 тисяч бійців. Плюс була ще одна погано озброєна і не до кінця сформована третя дивізія. А це ще приблизно 10-12 тисяч солдатів.
До Власова примикав ще й козачий корпус генерала Гельмута фон Паннвіца, який увійшов до складу РОА. Це 45 тисяч козаків, які воювали в Югославії. До нього належав російський корпус, сформований з емігрантів, які воювали в Сербії (це близько шести тисяч чоловік). Всього приблизно 120 тисяч чоловік. Це те, що власне і іменувалося РОА.
Таким чином, одна тільки РОА дала приблизно 120 тисяч росіян, що воювали на боці Гітлера.
Додавши до цих 120 тисяч всі інші відомі російські дивізії СС, охоронні полки і частини, з’єднання і загони, ми як раз і вийдемо на цифру в 1 мільйон російських (!) Солдат на стороні Третього Рейху. А взагалі, якщо врахувати, що солдати гинули в боях і в військові частини постійно потребували поповнення, то до цього мільйону, можна сміливо додати ще тисяч 200 – 300 росіян.
Дуже примітно про справжню кількість росіян, що воювали на боці Гітлера, говорить той факт, що, коли в 1943 році Гітлер зажадав прибрати всіх росіян з Східного фронту і перевести їх на Західний, генерали схопилися за голову: це було неможливо, тому що кожен п’ятий на східному фронті був тоді росіянином. Ви тільки уявіть собі, що кожен п’ятий німецько-фашистський загарбник, від якого 75 років тому звільнили Донбас, був росіянином.
Ось і виходить, що ті, хто сьогодні, так посилено поливає брудом за співпрацю з фашистським режимом своїх сусідів, сам же і був найбільш масовим і вірним прихильником Третього Рейху і Гітлера в роки Другої світової війни. Може бути, саме цим і пояснюється незрозуміла тяга в сучасній Росії до неонацистської символіки та ідеології?
В чужому оці смітинку ти помітиш, а в своєму оці колоди не помічаєш! Цікаво, правда? Так, від кого все-таки 75 роки тому радянські війська звільнили Донбас ?!
Автор: Олексій Нікольський