Подписывайтесь на нас в  Facebook

Мнения

Професор Н.О. Ніколаєнко: «Вихід з кризи висуває на перше місце сферу освіти», у Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова є історична місія – поєднати столітні традиції та сучасні освітні інновації».

13 серпня стартувала основна фаза вступної кампанії для майбутніх студентів – подання заяв та документів щодо вступу в заклади вищої освіти. Про успіхи і поразки  вічного реформування вищої освіти,  про якість освіти та небезпеку скорочення фінансування освіти розповіла в інтерв’ю для інтернет-видання «Заграва» доктор політичних наук, професор  кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Національного університету  кораблебудування імені адмірала Макарова Ніколаєнко Наталія Олександрівна. Професор Н.О.Ніколаєнко відомий фахівець в регіоні, є постійним учасником  телевізійних передачах  обласного телебачення в якості політичного експерта та приймає активну участь в міжнародних конференціях, круглих столах, дискусійних клубах.


Робоча нарада ректора НУК імені адмірала Макарова Трушлякова Є.І., першого проректора Слободяна С.О. та професора Ніколаєнко Н.О.

Наталіє Олександрівно, влітку стає актуальною тема вступної кампанії та в цілому стан освіти та науки в Україні. Як можете охарактеризувати загальний стан речей в освіті?

Ну, по-перше, змінюється власне сам контент навчання у ВНЗ, його наповнення та вимоги до компетенцій майбутнього фахівця, змінилися  вимоги і до викладача. Сучасний  викладач  повинен мати досвід практичної та наукової роботи, публікувати статті та монографії консультувати, мати гарну комунікацію, високу толерантність. Також потрібно констатувати факт, що в Україні була, є і поки що існує розвинена система вищої освіти і ця система самостійно не здатна вирішити економічні проблеми в державі та регіоні. Має бути зворотній процес: економічний розвиток стимулює розвиток освіти та науки і  навпаки, – розвиток освіти  активізує напрями економічного зростання. Реформа  повинна мати на меті якісні зміни в галузі, а не – скорочення витрат на освіту. Окремої політики потребує підтримка науки в університеті. Стає зрозумілим, що вищій освіті необхідна комплексна реформа, до автономії ВНЗ та справді конкурентного ринку надання освітніх послуг ще далеко.

Так, я з Вами погоджуюсь, наскільки мені відомо Ви з лютого 2020 року змінили місце роботи, з вищеозначеним це також пов’язано?

Так, з 2009  по 2019 рр. працювала професором,завідувачем  кафедри політології Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського. У 2018 році відбулися знакові події в університеті – вибори ректора, реорганізація структурних підрозділів і стало зрозуміло, що національний вуз прийшов в занепад, а при нинішньому керівництві даний ВНЗ  приречений та не має права на існування, крім того, я відкрито і чесно висловлювалася на різних засіданнях  та зборах,  констатуючи той факт, що в часи реформування  освіти,  МНУ немає права залишатися острівком відсталості, що особиста лояльність до керівництва не є запорукою успіху викладача та завідувача кафедри. По суті всі напрацювання кафедри політології, грантова робота була знищена керівництвом вузу. Після розформування історичного факультету, а перед тим потужного Навчально-наукового інституту історії, політології та права сенсу залишатися працювати там та генерувати ідеї не було. Аналізуючи всі ці події, я приходжу до невтішного висновку, що нажаль, освітянське середовище в  МНУ імені В.О.Сухомлинського більшості своїй досить інертне і не готове до якісних змін.

З лютого 2020 р. Ви працюєте професором кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Національного університету  кораблебудування імені адмірала Макарова. Чому  власне технічний вуз, адже  Ви фахівець з політичних наук ?

Так, сьогодні, в пріоритеті технічні вузи, які в поєднанні з гуманітарними та соціальними напрямами мають потужний кадровий потенціал та сучасне інформаційне забезпечення.  НУК імені адмірала Макарова – один із провідних технічних вузів  України, в цьому році виповнюється 100 років, технічний університет пропонує студентам широкий перелік напрямів навчання, основні з яких – в галузі машинобудування, електротехніки, інформаційних технологій, менеджменту, права, дизайну, журналістики та психології тощо. Вуз має сучасну інфраструктуру та містить безліч науково-дослідних інститутів, центрів і лабораторій.

В чому вбачаєте переваги саме Національного університету  кораблебудування імені адмірала Макарова в процесі вибору для майбутніх студентів?

Врівноважена система менеджменту, відсутність бюрократичних перепон, створення умов для самореалізації викладача та студента, запровадження багатодисциплінарних програм, відкриття нових спеціальностей, орієнтовані на студентів підходи до навчання, залучення роботодавців до програм навчання. На мою думку, вихід з кризи висуває на перше місце сферу освіти, у НУК  є історична місія – поєднати столітні традиції та сучасні освітні інновації.

Які плани на початок нового навчального року?

Підготовлені дослідження з проблеми інформаційно-комунікаційної складової ведення гібридних агресій, відбудуться презентації монографій,  проводиться робота по відкриттю нового дослідного центру та ліцензуванню  нових спеціальностей.

Дякую за розмову!

Рекомендуем почитать
МненияПолитика

Грозев: Кремль потратил миллиарды на госпереворот в Украине, но его кинула украинская агентура

МненияПолитика

Професор Н.О. Ніколаєнко: «Освіта – не просто сфера життя, це середовище, у якому формується майбутнє держави».

МненияОбщество

Рік Бидлюка. На кого розраховані новорічні шоу

МненияОбщество

Як Україна втрачає Україну

FACEBOOK КОММЕНТАРИИ: